1234 بعد آخر

خرید کاشی و سرامیک با بهترین قیمت و انتخاب از طرح های متنوع از کارخانه های ایران

خرید کاشی و سرامیک در گروه راه و ساختمان و زیر گروه کاشی و سرامیک وبسایت بازرگانی ای اس جی ترید قرار میگیرد. شما در وبسایت ای اس جی ترید امکان انتخاب از تنوع عظیمی از طرح ها و رنگهای کاشی و سرامیک و بر اساس کاربرهای آن را خواهید داشت. 

 همچنین شما میتوانید محصولات را بر اساس برندهای سازنده از جمله کاشی فرزاد , کاشی میبد و ... نیز انتخاب نمایید. و این تنوع کالایی باعث میشود که با هرسلیقه ای بتوانید کاشی و یا سرامیک مورد نظر خود را برای پروژه های ساختمانی خود یا مشتریانتان انتخاب نمایید.

کاشی چیست؟ 

کاشی از نوع محصولات سفالین و سرامیکی است که در بخش های مختلف ساختمان، مانند حمام، توالت و آشپزخانه کاربرد دارد. واژه کاشی از نام شهر کاشان اقتباس شده که از اوایل دوران اسلامی به عنوان مرکز صنعت سفال سازی مطرح بوده است.

کاشی دارای انواع و گونه های متفاوتی است. استفاده یا عدم استفاده از لعاب، مهم ترین عامل تمایز انواع کاشی به شمار می آید. میزان تخلخل کاشی نیز در درجه دوم اهمیت قرار دارد. رنگ در کاشی های لعاب خورده می تواند در بافت کاشی وارد شده باشد. این رنگ می تواند رنگ طبیعی خاک رس، یا رنگدانه ای باشد که قبل از پخت کاشی به رس اضافه شده باشد. در برخی موارد در کاشی های لعاب خورده، رنگ (معمولا مخلوطی ازسیلیکات سرب و رنگدانه ها) پس از پخت بدنه بر لعاب سطح اعمال می شود. سپس کاشی را جهت ممزوج نمودن لعاب با بدنه، مجددا در کوره پخت قرار می دهند. کاشی های لعاب خورده دارای رنگ ها، طرح ها و بافت های سطحی متنوع تری در مقایسه با نوع بدون لعاب هستند.

کاربرد کاشی

کاشی برای تزئینات داخل و خارج ساختمان (بویژه در اماکن مذهبی) و همچنین برای بهداشت و عایق رطوبت به کار می‌رود. کاشی دارای ابعاد و اندازه‌های گوناگون می‌باشد به‌طوری‌که کاشی کف و دیواری را در ابعاد ۲×۲ و ۱×۲ تا ۵۰×۵۰، ۴۰/۸۰ و ۳۰*۹۰ سانتیمتر تولید می‌کنند که با رنگهای گوناگون می‌تواند یک نقاشی را در محل نصب نیز نشان دهد. کیفیت کاشی باید به نحوی باشد که تغییرات ناگهانی درجه حرارت از ۱۰۰ تا ۲۰ درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل کرده و هیچگونه آثار ترک در بدنه یا لعاب آن ظاهر نشود. کاشی دیواری را برای حفظ بهداشت و رطوبت در آشپزخانه، محیط‌های بهداشتی، حمام و دستشویی استفاده می‌کنند. کاشی کف را نیز به علت ضد سایش بودن و مقاومت حرارتی و الکتریکی بالا در آشپزخانه‌ها، حمام‌ها، آزمایشگاه‌ها، رختشویخانه‌ها و کارخانجات شیمیایی به کار می‌برند همچنین کاشی باید دارای ابعاد صاف و گوشه‌های تیز باشد.

کاربرد کاشی در استخر
موزاییک یا کاشی ها برای پوشش استخر استفاده می شوند. کاشی های سرامیکی گزینه ی ایده آلی از نظر دوام و زیبایی برای پوشش دهی استخر ها هستند. صافی سطح این موزاییک ها و ضد آب بودن آن را برای استخر مناسب می کند.

کاربرد کاشی در دیوار آشپزخانه
استفاده از کاشی در دیوار های آشپزخانه نیز از دو جهت مورد استقبال قرار گرفته است. یکی از نظر زیبایی و امکان ایجاد طرح های خلاقانه و دیگری از نظر آسانی تمیز شدن کاشی به ویژه در محل هایی که چربی پخت و پز روی آن می نشیند. در دیوار های آشپزخانه از کاشی های مرغوب که البته قیمت بالاتری نی زدارند استفاده می شود.

کاربرد کاشی در دیوار ها و کف حمام
کف پوشی و دیوار پوشی حمام با کاشی به علت ویژگی ضد آب بودن کاشی های رایج است. کاشی های با ترکیب رنگ سفید و طلایی، تصویری کلاسیک در حمام ایجاد می کنند. کاشی و موزاییک این امکان را ایجاد می کند که هر تصویر دلخواهی را در کف و دیوار حمام ایجاد کنید.

کاربرد کاشی در نما ساختمان
از دوران یونان باستان از کاشی ها در زیباسازی نما و ظاهر منازل استفاده می شده است. حتی قدیمی ترین کاشی ها مربوط بهه هزاره سوم قبل از میلاد در بین النهرین هستند. البته کاشی های باستانی از سنگ، صدف و عاج ساخته می شدند و کم کم جنس آن به سنگ مرمر، شیشه و دیگر مواد تغییر می کند. استفاده از کاشی در ساختمان ها در گذشته نمادی از ثروت بوده است. امروزه نیز کاشی ها در نما می تواند نقش یک تابلو بزرگ را ایفا کند که منظره یا عکس دلخواه شما را به تصویر می کشد. یکی از ویژگی های مهم کاشی ها در این کاربرد دوام بالای ان هاست و اینکه به مرور زمان تغییر رنگ نداده و تمیز کردنشان نیز راحت است.

استفاده هنری از کاشی
قبل از اینکه کاشی یا موزاییک را روی سطحی کار کنند، سطح نیازمند آماده سازی است. برای ثابت شدن کاشی ها در سطح مورد نظر باید از چسب محکم و با دوامی استفاده کرد. چسب، گچ و بتن همگی برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند.این مواد سبب می شوند کاشی ها روی سطح قرار بگیرند و تکان نخورند و پس از خشک شدن نیز از سطح جدا نشوند. ضمناً در صورت جدا شدن کاشی ها از سطح به مرور زمان قابلیت ترمیم و باز سازی به راحتی وجود دارد.

به طور کلی کاربرد کاشی در ساختمان نیازمند ذوق و سلیقه است.

تفاوت کاشی و سرامیک

یک قطعه کاشی از دو قسمت تشکیل می شود :

۱- قطعه سفالی که قسمت اصلی و استخوان‌بندی کاشی را تشکیل می‌دهد.

۲- لعاب روی آن که ماده‌ای است شیشه‌ای و قسمت رویی آن را تشکیل می‌دهد.

حال به کاشی ای که لعاب روی آن از جنس سرامیک باشد، کاشی سرامیکی یا سرامیک (در بازار) گفته می شود. به مواد غیرآلی غیرمعدنی جامد اصطلاحا سرامیک گفته می شود.