1234 بعد آخر

خرید مصالح ساختمانی با بهترین قیمت و حمل و نقل مصالح ساختمانی از درب کارخانه تا محل 

به تمامی اقلام مختلفی که در ساخت یک ساختمان از مرحله نازک کاری تا نماسازی به کار می رود مصالح ساختمانی گفته می شود. مصالح ساختمانی با گذشت زمان و تحول و افزایش ساخت و ساز دچار تغییرات عمده ای شده اند. مصالحی که اکنون استفاده می شود در اصل مصالح قدیمی هستند که در طی زمان نه تنها از نظر ظاهری بلکه از نظر مواد تشکیل دهنده و مقاومت تغییرات زیادی کرده اند. در گذشته مصالح ساختمانی نافذ تر و طول عمر کمتری داشته اند و همچنین شکل ظاهری آنها با گذشت زمان دچار دگرگونی شده است. امروزه مصالح  ساختمانی دارای تنوع و طول عمر بیشتری می باشند. با توجه به نیازهای روزمره در ساختمان و راه سازی, شما میتوانید از طریق وبسایت بازرگانی ای اس جی ترید از طیف وسیع محصولات و کارخانه های تولید کننده انتخاب و اقدام به خرید نمایید و با خیال راحت محصول خریداری خود را در محل تحویل بگیرید.


پیشرفت روز افزون مصالح ساختمانی در صنعت ساختمان

در حال حاضر ساختمان ها بر اساس و متناسب با نیاز بشر ساخته می شوند که این صنعت نسبت به گذشته تغییرات بسیاری کرده است. این تغییرات نه تنها شامل مصالح ساختمانی بلکه شامل نوع ساخت و ساز نیز می باشد. امروزه به علت افزایش روز افزون جمعیت، صنعت ساخت و ساز بیشتر به سمت ساختن آسمان خراش ها و آپارتمان ها می رود به همین دلیل ساختمان و مصالح ساختمانی باید دارای مقاومت بسیار زیاد باشد تا بتواند ابتدایی ترین نیاز بشر یعنی امنیت را برآورده سازد. مصالح ساختمانی بسیار متنوع و مختلف با کارایی های متفاوتی هستند. شما می توانید با مراجعه به سایت مصالح مارکت با انواع مصالح ساختمانی آشنایی پبدا کرده و همچنین از قیمت مصالح ساختمانی آگاه گردید. سایت مصالح مارکت با به روزترین اطلاعات درباره مصالح ساختمانی قصد دارد تا راهی نوین در صنعت ساخت و ساز ایجاد نماید.

سیمان پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی

یکی از پرکاربردی ترین مصالح در ساختمان سیمان است. این مصالح ساختمانی از ترکیب آهک (اکسید کلسیم) با اکسیدهای قلیایی، اکسید آهن، اکسید سیلیسیم، اکسید آلومینیوم و اکسید منیزیم بدست می آید. سیمان در اصل یک ماده چسباننده آبی است که در ترکیب با آب، سفت شده و به ماده ای سخت تبدیل می شود. در اصل در ابتدای ترکیب سیمان با آب، این ماده شیمیایی تبدیل به خمیر شده و با گذشت زمان سفت می شود به همین دلیل کاربرد بسیاری در چسباندن مصالح به یکدیگر دارد. سیمان در انواع مختلفی تولید و به بازار ارائه می شود. سیمان پرتلند(که خود در 5 نوع تولید می شود)، سیمان سفید، سیمان پورزولانی از انواع سیمان است.

ویزگی های مهم سیمان و انواع آن

انواع مختلف سیمان با ترکیب با آب به جسمی سخت تبدیل شده که دارای مقاومت بالایی است، تفاوت انواع سیمان در زمان گیرش آنها و همچنین میزان مقاومت آنها است. نکته قابل توجه در هنگام استفاده از سیمان این است که این ماده در هنگام سخت شدن منقبض می گردد به همین دلیل در هنگام استفاده از سیمان حتما باید از پرکننده ها استفاده شود. در اصل پرکننده ها میزان انقباض سیمان را کاهش می دهند. سیمان مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش دارد و همچنین دارای مقاومت فشاری بالایی است به همین دلیل نسبت به ضربه مقاوم است. در آخر باید گفته شود که قیمت سیمان بستگی بسیار زیادی به نوع آن دارد. برای اطلاع از قیمت ها می توانید به سایت مصالح مارکت مراجعه کنید.

سنگ

پر استقامت ترین سنگها ، سنگی است که بزرگترین وزن مخصوص را داشته باشد ؛ از آنجائیکه سنگ در مقابل خرد شدن مقاومت زیادی دارد لذا فقط در موارد خاصی مقاومت آنرا در مقابل خرد شدن مورد مطالعه قرار میدهند زیرا معمولا مقاومت سنگ ااز هر لحاظ بیشتر از مقاومت مورد نیاز بوده است. قاعدتا هرگاه دوام سنگ در مقابل برش و سائش برای ما رضایت بخش باشد میتوانیم آنرا نیز کافی فرض نمائیم.

گچ

گچ یکی از مصالح ساختمانی است که از زمانهای قدیم شناخته شده و بکاربرده می شده است و یکی از مناسبرترین و ارزنده ترین مصالح ساختمانی و مجسمه سازی و غیره می باشد.گچ از پختن و آسیاب کردن سنگ گچ بدست می آید.سنگ گچ در زمینهای رسوبی این حالت شیمیایی پیدا می شود.

 آهن آلات

آهن آلات یکی از مهمترین فلزات صنعتی و ساختمانی است که سنگهای معدنی آن فراوان یافت می شود چون درصدی از پوسته زمین را آهن تشکل داده است.بعلت کثرت این نعمت الهی استخراج آن نیز با سهولت انجام میشود به این علت آهن جزء فلزات ارزان قیمت قلمداد می شود.تنها آهن خالص نیست که در ساختمان مورد مصرف دارد بلکه بصورت چدن و فولاد با آلیاژهای دیگر نیز مورد استفاده قرار میگیرد که هر یک برای کاری مناسب است. نمونه هایی از محصولات پر استفاده در این ضمینه میتوان به لوله ها ، تیرآهن ، میلگرد ، و پروفیل و ... اشاره نمود, 

اسامی مصالح ساختمانی پر کاربرد در ساختمان سازی

قیر

آجر
سیمان
گچ
 آهن آلات
سنگ
کاشی و سرامیک